pod stopami slonca z grzbietem_crop

Pod stopami słońca

Po zakończeniu podróży dookoła świata znów zamieszkaliśmy w Polsce i staraliśmy się żyć „normalnie”. Cóż… nie daliśmy rady. Dokładnie 888 dni od powrotu, czyli 21 maja 2013 r, ruszamy na dwóch małych motocyklach enduro w kolejną długą włóczęgę, tym razem po Azji Środkowej. Wjeżdżamy do Afganistanu i na Bliski Wschód, gdzie okazuje się, że mamy w brzuchu dodatkowego pasażera. Skutkiem niezaplanowanej przerwy jest również ta książka. Zapraszamy na wędrówkę po najbardziej egzotycznych zakątkach byłego ZSRR.

Poniżej teleekspresowa recenzja:

https://teleexpress.tvp.pl/24975879/pod-stopami-slonca

byle-daleji

Byle dalej w 888 dni dookoła świata

Gdy jeszcze byliśmy w drodze, Świat Książki (wówczas Weltbild) zaproponował nam wydanie książki o naszej podróży. Po powrocie do Polski zabraliśmy się do pracy. Trwało to kilka miesięcy. Tak powstała  „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata”, pamiątka, o jakiej nigdy nie marzyliśmy.

Recenzje: Lubimy czytać, Mówimy jak, Miasto kultury, Poczytajka, Kurier literacki, Aleja książek,Książki moje, Przez świat, Recenzje młodzieżowe, anek7, Podwójne życie z książką, zlaptrop.com, Tu czytam, Zaczytaj się, Zielona cytryna.

Pojechane-Podróże-okładka Pojechane podróże

„Pojechane podróże” to zbiór reportaży autorstwa ludzi, którzy przewinęli się przez festiwal Trzy Żywioły. W książce zamieszczono nasz rozdział pt. „Świat pełną gębą, czyli prawie jak kurczak”. Jak sama nazwa wskazuje, jest o jedzeniu. O dziwnych smakach, kulinarnych wpadkach i o tym, co się faktycznie pałaszuje w egzotycznych zakątkach globu.