Dwudziestego pierwszego maja 2013 r upłynęło 888 dni od powrotu z naszej podróży dookoła świata. Postanowiliśmy uczcić ten dzień wyruszając kolejny raz w drogę.Tym razem udajemy się do Stanów. Jednak nie tych za Atlantykiem, ale Stanów Azji Środkowej. Z Polski przez Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię, potem rosyjską Karelią dotrzemy na północny Ural, Uralem zjedziemy do Kazachstanu. Po przecięciu Kazachstanu wjedziemy do Kirgistanu a potem do Tadżykistanu, tak, aby przed nastaniem śniegów znaleźć się w Pamirze i Korytarzu Wachańskim w Afganistanie. Dalej zamierzamy kierować  się do Iranu, a którędy – zależy od sytuacji politycznej. Być może przez Afganistan, być może przez Uzbekistan i Turkmenistan; czas pokaże.
Wielokulturowa Azja Środkowa z jej barwną historią fascynowała nas od dawna. Posmakowaliśmy jej w maleńkiej części parę lat temu w Kaszgarze i już wtedy wiedzieliśmy, że musimy wrócić w te strony. Przyciągają nas także słynne tamtejsze bezdroża i zagubione górskie ścieżki. Chcemy skonfrontować nasze wyobrażenia z rzeczywistością.

Podróżujemy na dwóch motocyklach, bo po wielu rozmaitych doświadczeniach jesteśmy zdania, że ten środek transportu najbardziej nam pasuje. Marta jadąc z językiem do pasa na Suzuki DR200 goni Bartka uciekającego na Suzuki DR650. Ale poważnie – motocykle są tylko przyjemnym  środkiem transportu, nie kwintesencją tej podróży.

You may also like...

13 Comments

 1. Cieszę się że nowy blog już działa! Historii pewnie już po tych kilku dniach macie mnóstwo do opowiedzenia i mam nadzieję że dacie rade dzielić się choć ich częścią tutaj w sieci.

  Nowy blok, kamerka gopro, będzie się działo 🙂
  Podoba mi się zakładka „trasa”, mam nadzieję że znaleźliście jakiś prosty sposób by móc łatwo i często aktualizować.

  pozdrówka!
  M.

  1. Ha, Wy już lepiej myślcie, gdzie się widzimy 🙂

 2. Jakie super zdjęcie na motorach! Naprawdę rewelacja.

  1. A ile się człowiek musiał nabiegać w upale żeby zdązyć od aparatu do motoru 😉

 3. Bardzo ładna stronka;) Już kiedyś znalazłam wasz blog, szukając czegoś pod hasłem „podróż dookoła świata”, (moje marzenie) i od razu spodobał mi się wasz sposób bycia, podróżowania, opisywania rzeczywistości. Wydaliście mi się bardzo „normalni”, w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa.

  Przeżywałam z wami podróż po najróżniejszych krajach, które odwiedziliście, teraz czekam na nowe wrażenia!!!

  Życzę powodzenia, wiele zabawy, wytrwałości, nowych odkryć i wędrówki byle dalej!

  1. Natalio, jesteśmy niepomiernie wdzięczni za dostrzeżenie naszych wysiłków estetycznych 😉 Do usłyszenia!

 4. Jakimś cudem Wasz poprzedni blog umknął naszej uwadze jak byliście w podróży, więc musieliśmy go pochłonąć na raz, w całości, jakiś czas po waszym powrocie. Tym razem będziemy na bieżaco! 🙂

  1. Zapraszamy i do usłyszenia!

 5. Stęskniłem się za Wami. Świetnie będzie Was znowu czytać 🙂

  1. Miło usłyszeć się po przerwie, będziemy nadawać przez najbliżesz miesiące 🙂

 6. hurra hurra znowu w podrozy toscie mi zrobili niespodzianke bo juz bylam bliska zalamaniu po przeczytaniu Waszej ksiazki,ze to niby juz koniec czegos niesamowitego a tu prosze,znowu atakujecie,teraz bede Was bacznie sledzic:)

  1. Oj,nie dało się już dłużej w jednym miejscu… Za mocno tyłki swędziały 🙂 Pozdrawiamy i zapraszamy do czytania.

 7. Pozdrowienia z Tczewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.